شهری که هیچ‌کس در آنجا نمی‌میرد!

شهری که هیچ‌کس در آنجا نمی‌میرد!

هر شهری ویژگی‌های خاص خود را دارد. اما چه چیزی یک شهر را کاملا منحصربفرد می‌سازد؟
برخی از شهرهای دنیا ویژگی‌هایی دارند که ممکن است کاملا غیر قابل باور باشند. عجیب‌ترین شهرهای دنیا، با عجیب‌ترین ویژگی‌ها را به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.
زندگی در شهر کوچک لانگیربینِ نروژ، کمی عجیب است. یکی از شمالی‌ترین مکان‌های جهان است و در این سرزمین دمای هوا هیچوقت از شش درجه‌ی سانتیگراد بالاتر نمی‌رود و در زمستان هم سه ماه تاریکی انتظار مردم این شهر را می‌کشد. لانگیربین سرزمین خرس‌های قطبی است و به همین خاطر هم همه‌ی ساکنین شهر همیشه با خودشان اسلحه حمل می‌کنند.از همه عجیب‌تر این که هیچکس حق ندارد در این شهر بمیرد!

شهر «لانگیربین» که در مجموعه جزیره‌ی اسلاوبارد که اسپیتزبرگ هم نامیده می‌شود، قرار دارد، و هیچ‌کس نمی‌تواند در آنجا بمیرد.
اگر کسی در این شهر به سختی مریض شود، سریعا با کشتی یا هواپیما به سایر نقاط نروژ منتقل می‌شود تا آخرین روز‌های عمرش را در آنجا بگذراند. قبرستانی که در این شهر وجود دارد، به مدت ۷۰ سال است که استفاده نشده است. دلیل این مسئله، آب و هوای این شهر است. ۷۰ سال پیش دانشمندان متوجه شدند به خاطر این که خاک لانگیربین پرمافراست است، اجساد در آن تجزیه نمی‌شوند. در علم زمین شناسی پرمافراست به خاکی گفته می‌شود که دمای آن همواره برابر با نقطه‌ی انجماد آب و یا پایین‌تر از آن است.
آب و هوای این شهر به حدی سرد است که اجساد تجزیه نمی‌شوند و این باعث می‌شود حیوانات وحشی به‌راحتی جذب این مکان شوند، به همین دلیل افرادی که زمان زیادی تا مرگشان باقی نمانده، با هواپیما به نروژ منتقل می‌شوند.

اما با این که کسی حق ندارد در لانگیربین بمیرد، این شهر خودش را برای بلایای طبیعی جهانی آماده کرده است. هوای سرد و خاک پرمافراست لانگیربین باعث شده است که این شهر مکان مناسبی برای «خزانه جهانی بذر سوالبارد» باشد. خزانه جهانی بذر سوالبارد، انباری است که در آن بذر بیش از ۷۵۰۰۰۰ محصول غذایی ذخیره شده است تا در هنگام بلایایی مثل خشکسالی، آفت زدگی، گرم شدن کره‌ی زمین و جنگ، نسل آن‌ها منقرض نشود.

شهر لانگیربین قوانین عجیب دیگری هم دارد. داشتن گربه در این شهر ممنوع است و در هیچکدام از مغازه‌های این شهر غذای گربه یافت نمی‌شود. دلیل آن هم این است که گربه‌ها جمعیت پرنده‌های این شهر را تهدید می‌کنند.حدود ۳۰۰۰ خرس قطبی در لانگیربین زندگی می‌کنند و ساکنین این شهر همواره در خطر حمله‌ی خرس‌های قطبی قرار دارند. به همین خاطر اولین چیزی که در مدرسه به دانش آموزان یاد می‌دهند این است که چگونه با اسلحه به خرس قطبی شلیک کنند. اما با این حال شکار خرس قطبی در این شهر ممنوع است.

با این که همه‌ی شهروندان در این شهر باید با خود اسلحه حمل کنند، بردن اسلحه به ساختمان‌های عمومی شهر مثل سوپرمارکت‌ها ممنوع است. جلوی در برخی از مغازه‌ها تابلویی وجود دارد که روی آن نوشته شده است: “تمامی خرس‌های قطبی داخل این مغازه قبلا کشته شده اند. لطفا اسلحه‌ی خود را به داخل نیاورید!همین شرایط و ویژگی‌های خاص لانگیربین باعث شده است که این شهر به یکی از مقصد‌های مورد علاقه‌ی توریست‌ها و دانشمندان تبدیل بشود
شهری که هیچ‌کس در آنجا نمی‌میرد!
شهری که هیچ‌کس در آنجا نمی‌میرد!
شهری که هیچ‌کس در آنجا نمی‌میرد!
شهری که هیچ‌کس در آنجا نمی‌میرد!
شهری که هیچ‌کس در آنجا نمی‌میرد!

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]