1

آب و هوا

آب و هوای کنونی

بارش باران
13°
بارش باران
رطوبت: 81%
بیشینه: 16°
کمینه: 12°

چهارشنبه(8 آذر)
بارش باران
بارش باران
بیشینه: 17°
کمینه: 10°
پنجشنبه(9 آذر)
ابرهای پراکنده
ابرهای پراکنده
بیشینه: 18°
کمینه: 12°
جمعه(10 آذر)
نیمه ابری
نیمه ابری
بیشینه: 18°
کمینه: 12°
شنبه(11 آذر)
ابرهای پراکنده
ابرهای پراکنده
بیشینه: 18°
کمینه: 11°

توضیحات

ویرایش
اقلیم : معتدل
شهرستان عباس آباد در 12 کیلومتری غرب چالوس و به فاصله 24 کیلومتر از تنکابن در مسیرراه چالوس - رامسر واقع شده است. دریا در شمال و جنگل‌های انبوه دامنه‌های البرز در مسیر جاده کلاردشت در جنوب،از شرق با نمک آبرود و از غرب ...مشاهده کامل متن با جنگل‌های سرسبز خشکه داران و شهر نشتارود هم مرز است.
شهرستان عباس آباد دارای دو بخش سلمان شهر و شهر کلار آباد می‌باشد. این شهرستان در مجموع دارای 4 دهستان به نامهای لنگا شرقی ،لنگا غربی ،کلارآباد شرقی و کلارآباد غربی و 41 روستا بوده که به صورت نواری باریک ،بین دریا و کوه به زیبایی هرچه تمام شکل گرفته که به لحاظ همین موقعیت ویژه و منحصر به فرد جز شهرستانهای شلوغ به لحاظ گردشگری است.فاصله شهرستان عباس آباد تا مرکز استان 200 کیلومتر و تا پایتخت(تهران) 250 کیلومتر می‌باشد .
جمعیت شهرستان عباس آباد بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن بدون احتساب مهاجرت تا پایان سال 1389 تعداد 47649 نفر می‌باشد که از این تعداد 27399 نفر شهر نشین و 20250 نفر روستا نشین می‌باشند.
شهرستان عباس آباد هرچند معادل اسمی متعددی در نقاط مختلف کشور دارد ولی با قاطعیت می‌توان گفت که هیچکدام بار تاریخی شهرستان تازه تاسیس شده عباس آباد غرب استان مازندران را دارا نمی‌باشند.شهرستان عباس آباد در حقیقت وارث نام ولایت لنگای باستانی است .
این شهرستان هر چند در این اواخر تحت ولایت تنکابن بوده است اما آنچه که در مستندات تاریخی آمده ،حاکی از آن است که پیش از آن ولایتی مستقل به حساب می‌آمد تا جائی که در زمان پهلوی اول مرکزیت آن با عنایت به مرزهای تاریخیش همچنان حفظ گردید و نقاطی مانند نشتا و کلار آباد چون گذشته در حوزه‌های جلگه ای و کوهستانی ،توابع آن را تشکیل می‌دادند
صدور اولین شناسنامه ساکنین شهرستان عباس آباد به سالهای 1307 شمسی ،وابستگی اداری و سیاسی نقاط مذکور را به عباس آباد آشکار می‌سازد،آنچه را که نداشت و داشتن آن آرزوی دیرین شهروندان ولایت مدار این سامان بود ،تغییر و تبدیل وضعیت سیاسی عباس آباد از بخش به شهرستان بود که خوشبختانه این مهم با بذل توجه و عنایت دولت عدالت محور جناب آقای دکتر احمدی نژاد و سایر مسئولین محلی و استانی در سال 88 اتفاق افتاد.
از این رو عباس آباد نیز با تاسیس فرمانداری عملا به حلقه شهرستانهای ایران پیوست که با حضور اولین فرماندار بسیجی و تلاشگر جناب آقای دکتر تقی خادمی روزهای سرشار از پیشرفت و ترقی را انتظار می‌کشد.
منبع :http://f-abbasabad.ir/
http://www.sabteahval.ir/mz_absa/default-6401.aspx
http://www.abbasabadi.blogfa.com/
غار دانیال

غار دانیال

غار دانیال در فاصله دو کیلومتری از دهی به همین نام ( دانیال) از توابع شهرستان سلمان شهر (متل قو) استان مازندران است.طول این غار 2158 متر و عمق آن 74.2 متر و ارتفاع دهانه‌ی اصلی آن از سطح دریا 160 متر می‌باشد و دارای یک دهانه است. غار دانیال دومین غار بزرگ رودخانه ای ایران بعد از غار قو...

اطلاعات | نقشه
جنگل و جاده عباس‌آباد

جنگل و جاده عب...

جنگل و جاده عباس‌آباد؛ صحنه‌هایی که نمی‌شود فراموش کرد عباس‌آباد در 28 کیلومتری غرب چالوس و به فاصله 24 کیلومتر از تنکابن در مسیر راه چالوس رامسر واقع شده است دریا در شمال و جنگل‌های انبوه شمال دامنه‌های البرز در جنوب و از شرق به شهر سلمانشهر (متل قو) و از غرب با شهر نشتارود هم مرز است...

اطلاعات | نقشه

زیباترین جاده جنگلی ایران

یکی از زیباترین جاده‌های جنگلی ایران، که خیلی از ما‌ها توش خاطره داریم. این جاده یه طبیعت بکر و بی نظیر مخصوصا تو فصل بهار داره و با عبور ازش صحنه هایی از طبیعت رو می‌بینی که برای همیشه تو ذهنت موندگار می‌شه. در طول جاده هم کلی استراحتگاه هست که بعضیاشون غذاهای محلی شمالی هم دارند. اگه تا حالا جاده کلاردشت ... ادامه مطلب
زیباترین جاده جنگلی ایران

محمد احمدی

محمد احمدی دوشنبه 10 اسفند 94 - 09:38

عالیه مهدیه خانم

تور دو روزه رامسر نمک آبرود _ 179هزار تومان _ 26 شهریور

هتل : *۳ گیل ماز ساحلی
مدت اقامت :۱ شب و ۲ روز
وسیله نقلیه : توریستی
قیمت : ۱۷۹۰۰۰ تومان
زمان : ۲۶ شهریور تا ۲۷ شهریور
آژانس : اکسیر گشت
تماس :۰۹۳۰۳۴۶۴۵۷۲
ثابت :۰۲۱۴۴۲۳۲۳۵۵
خدمات تور : صبحانه ، ناهار عصرانه ٬ راهنمای مجرب
توضیحات :گشت کامل رامسر ،عباس آباد , متل قو ... ادامه مطلب

محمد ملکی

محمد ملکی شنبه 21 شهریور 94 - 09:26

ایکاش از هتل چند تا عکس میذاشتید میدونستیم چیه کجاست؟

اطلاعات بیشتر...