سفر به مالزی و نکات آن

سفر به مالزی و نکات آن

مالزی یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا است که به خاطر جاذبه‌های گردشگری زیبا و متنوعی که دارد مورد توجه است و پایتخت مالزی شهر کوالالامپور است. این کشور یکی از مهم ترین مقصدهای گردشگری دنیا مخصوصا برای ورزش‌هایی مثل غواصی است. مالزی سواحل زیبای زیادی دارد و علاوه بر سواحل و جزیره‌های گوناگون، جنگل‌های انبوه و سرسبز یکی دیگر از جذابیت‌های این کشور است. در بالای همه‌ی اینها، مالزی از نظر فرهنگ شهری و معماری و هتل و رستوران‌های خوب و خاص هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.
بطور کلی دو فصل بارانی در مالزی وجود دارد و بیشتر ایام سال این کشور با بارش باران مواجه است و باران‌های آن هم از نوع موسمی و سیل آسا هستند.اما در اکثر مواقع در طول سال، گردشگران و مسافران می‌توانند با خیال راحت به کوالالامپور سفر کنند.
در مالزی چه غذایی بخوریم؟ همه‌ی غذاهای مالزی را امتحان کنید! شاید فکر کنید زیاده روی است اما باید بدانید اکثر میوه‌ها و غذاهای مالزی فقط منحصربه همین کشور هستند و در هیچ جای دیگری پیدا نمی‌شوند. اینجا یکی از جاهایی است که فرصت طلبی مثبت است! پس از فرصت استفاده کنید و از چشیدن طعم‌های جدید نهایت لذت را ببرید.
رسم و رسوم
همانطور که احتمالا می‌دانید مالزی کشوری مسلمان است بنابراین مثل کشور خودمان فرهنگ دست دادن با خانم‌ها کار مودبانه ای نیست. مثل خیلی از جاهای مذهبی دیگر، وقتی وارد مکان مذهبی ای می‌شوید باید کفش‌های خود را درآورید و لباس مناسب پوشیده باشید. در ضمن قبل از عکس گرفتن از هر جایی مخصوصا مکان‌های مذهبی حتما اجازه بگیرید گرچه از نظر آنها ایرادی ندارد اما این کار مودبانه‌تر است.
بازار شبانه مالزی
خرید در مالزی
یکی از خوبی‌های کشورهای جنوب شرقی آسیا این است که خرید در این کشورها بعد جالبی دارد. در کشورهایی مثل مالزی و تایلند، بازارهای شبانه وجود دارند. این بازارها بعد از غروب کارشان را شروع می‌کنند و کالاهای خود را با قیمت مناسبی می‌فروشند. هم فال است هم تماشا! علاوه بر اینکه می‌توانید وسایل مورد نیازتان را با قیمت پایین‌تر از فروشگاه‌ها بخرید، فرصت خوبی برای آشنایی بیشتر با مالزیایی‌ها و فرهنگ آنها هم پیدا می‌کنید.
هزینه سفر و گردشگری در این کشور
بطور کلی مالزی کشور گرانی نیست و شما در آن می‌توانید با هر قیمت و هر بودجه ای، اقامتگاه مناسب خودتان را پیدا کنید. از هتل‌های ۵ ستاره خاص گرفته تا یک اقامتگاه چند نفره ارزان! جالب است بدانید بهترین هتلهای این کشور واقعا قیمت پایین‌تری نسبت به هتل مشابه در کشورهای دیگر دارند و از نظر خیلی‌ها یکی از دوست داشتنی‌ترین ویژگی‌های این کشور است!
سفر به مالزی و نکات آن
سفر به مالزی و نکات آن
سفر به مالزی و نکات آن

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]