مشاهده مسیر

فاصله تهران تا مشهد و بالعکس با قطار، ماشین، اتوبوس و هواپیما + نقشه

وسیله نقلیه

مسافت (کیلومتر)

زمان

تهران تا مشهد با سواری یا ماشین شخصی

899

9 ساعت و 36 دقیقه

تهران تا مشهد با اتوبوس

899

10:30 الی 11:30

تهران تا مشهد با قطار

926

7 الی 11 ساعت

تهران تا مشهد با هواپیما

724

1:20 الی 1:40

فاصله تهران تا مشهد چند کیلومتر است؟

حتما شما هم برای سفر به مشهد با این سوالات مواجه شده‌اید: فاصله تهران تا مشهد چند کیلومتر است؟ مسیر تهران تا مشهد با قطار چند ساعت طول می‌کشد؟ با اتوبوس یا هواپیما چطور؟ فاصله تهران تا مشهد از جاده شمال چقدر است؟ از مسیر سمنان و اتوبان جدید حرم تا حرم چقدر زمان می‌برد؟ و از این دست سوالات که سعی می‌کنم پاسخ همگی آنها را در این مقاله با شما مرور کنیم. به خاطر داشته باشید شما می‌توانید قیمت بلیط هواپیما مشهد ، همچنین ویلا، اقامتگاه و سوئیت مشهد را در اینجا جستجو کنید. مقایسه قیمت بلیط هواپیما برای تمامی مسیرها و همچنین اجاره ویلا از همه سایتها و آژانسهای معتبر را در تیشینه خواهید یافت.

تهران مشهد قطار

تهران مشهد قطار فاصله تهران تا مشهد با قطار حدود 926 کیلومتر طول دارد. این مسیر با قطارهای تندرو که در ایران تا  160 کیلومتر در ساعت سرعت می‌گیرند حدود 7 ساعت زمان می‌برد. قطارهای عادی نیز حدود 11 ساعت این مسیر را طی می‌کنند. در حال حاضر بیشترین سرمایه گذاری صنعت ریلی روی مسیر تهران به مشهد انجام شده. در این مسیر پرطرفدار شرکتهای دولتی و خصوصی با قطارهای مختلف خدمات متنوعی را ارائه می‌دهند. قطارهای 5 ستاره همانند فدک، زندگی، نورالرضا و بن ریل. قطار سریع السیر پردیس. قطاهای لوکس سیمرغ و سبز. و انواع قطارهای دیگر که شما به فراخور زمان، قیمت و سطح خدمات مورد نظرتان می‌توانید یکی از آنها را انتخاب نمایید.

تهران تا مشهد با ماشین و اتوبوس

برای اینکه فاصله 899 کیلومتری مشهد تهران را با سواری یا ماشین شخصی طی کنید حدود 9:40 دقیقه زمان نیاز دارید. البته این مدت فارغ از زمان استراحت می‌باشد. که با در نظر گرفتن زمان استراحت احتمالا سفری حدود 11 ساعت پیش رو خواهید داشت. این زمان برای اتوبوس هم تقریبا به همین صورت محاسبه می‌شود. یعنی تهران تا مشهد با اتوبوس هم حدود 11:30 زمان می‌برد. توجه داشته باشید بخشی از این مسیر از اتوبان حرم تا حرم انجام می‌شود که چند ده کیلومتری از فاصله کاسته. پس بهینه ترین مسیر زمینی مشهد به حساب می‌آید. تهران مشهد اتوبوس

سفر به مشهد با هواپیما

خوشبختانه مشهد فرودگاه دارد. پس شما می‌توانید فاصله تهران تا مشهد با هواپیما و از سریعترین راه ممکن و با کمترین زمان انجام دهید. پروازهای مشهد از فرودگاه مهرآباد به پرواز در آمده و در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد به زمین می‌نشینند. فاصله هوایی مشهد تا تهران در حدود 1:15 دقیقه است. البته برای برنامه ریزی دقیق سفر شما باید زمان رسیدن به فرودگاه، گذراندن تشریفات پرواز و فاصله فرودگاه مشهد تا مرکز شهر را نیز در نظر بگیرید. فاصله فرودگاه مشهد تا حرم حدود 8 کیلومتر است.

فاصله تهران تا مشهد از جاده شمال

تهران تا مشهد از راه شمال مسیری است که طرفدارهای زیادی دارد. و محبوب خانواده‌های ایرانی است. هم فال است و هم تماشا! این مسیر لذت و هیجان سفر از جاده‌های سر سبز شمال را به آرامش زیارت امام هشتم شیعیان، امام رضا (ع) گره می‌زند. قطعا چنین سفری هر سلیقه‌ای را در خانواده راضی می‌کند. اما حواستان باشد که این مسیر حداقل 5 ساعت سفر شما را طولانی‌تر می‌کند. برای این مسیر خود را برای یک چالش 974 کیلومتری و حداقل زمان 14 ساعت (بدون استراحت) آماده کنید. فاصله تهران تا مشهد از جاده شمال برای این سفر ابتدا به سمت شمال شرق تهران و مسیر معروف هراز بروید. رودهن، آمل، بابل و قائمشهر را پشت سر گذاشته و به سمت ساری برانید. هدف بعدی شهر زیبا و دیدنی آشخانه در گلستان است که پس از گذشتن بهشر، کردکوی، گرگان و علی آباد به آن خواهید رسید. حال بایستی کم کم از استانهای شمالی خارج شده و به سمت بجنورد برانید تا وارد استان خراسان شمالی شوید. دیگر به انتهای این سفر طولانی نزدیک می‌شوید. کافی است پس از پشت سر گذاشتن شیروان، قوچان و چناران مسیر مشهد را پی بگیرید. بخاطر داشته باشید این مسیر طولانی است و البته نیازمند حوصله. پیشنهاد میکنیم یک سر سفر را از این مسیر طی کنید. یعنی یا در راه رفت یا در مسیر برگشت فاصله مشهد تا تهران را از جاده شمال تجربه کنید. همه شهرهای این مسیر زیبا و پر از جاذبه‌های دیدنی هستند. اندکی تامل کنید و با حوصله از مسیر لذت ببرید. بخاطر داشته باشید لذت سفر در مسیر و راه آن است، نه فقط مقصد و رسیدن به آن.

فاصله مشهد تا تهران

تمامی مسیرهای عنوان شده برای پیمودن فاصله مشهد تا تهران نیز کاربرد دارند. در واقع برای سفر به تهران از شهر مشهد می‌توانید از ماشین شخصی، اتوبوس، قطار و هواپیما استفاده نمایید. همچنین مسیرهای جاده‌ای عنوان شده همگی بصورت دو طرفه می‌باشد و مسافت یکسانی را در این مسیرها طی خواهید کرد. فاصله مشهد تا تهران از جاده شمال نیز در دسترس می‌باشد و شما می‌توانید از جذابیتهای خاص این مسیر نیز لذت ببرید.