مشاهده مسیر

فاصله تهران تا سمنان و بالعکس با ماشین و قطار + نقشه و همه مسیرهای دسترسی

وسیله نقلیه

مسافت (کیلومتر)

زمان

فاصله تهران تا سمنان با ماشین

220

2 ساعت و 45 دقیقه

فاصله تهران تا سمنان با قطار

228

2 ساعت با قطار تندرو 2 ساعت و 45 دقیقه با قطار عادی
فاصله تهران تا سمنان با هواپیما -

-

فاصله تهران تا سمنان با ماشین

فاصله تهران تا سمنان حدود 220 کیلومتر است. پس می‌توان گفت برای سفر به سمنان با وسیله شخصی یا اتوبوس حدود 2 ساعت و 45 دقیقه در راه خواهید بود. اگر قصد اقامت در سمنان را دارید در سایت تیشینه می‌توانید اقامتگاههای سمنان را از تمامی سایتهای ررزو معتبر به صورت یکجا مشاهده و به ترتیب قیمت یا فیلترهای دیگر اقامتگاه مورد نظر خود را بیابید.

سمنان کجاست ؟

سمنان یکی از استانهای محدوده مرکزی کشور ایران محسوب می‌شود. این استان در ربع شمال شرقی ایران واقع شده است. حدود 6 درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده. با توجه به مساحت نسبتا پهناور خود تنها حدود 0.9 درصد جمعیت ایران در این استان ساکن هستند. گرمسار ، شاهرود و شهمیرزاد از مهمترین شهرهای این استان محسوب می‌شوند.
نقشه گردشگری سمنان - فاصله تهران تا سمنان
نقشه گردشگری سمنان - جهت دریافت نسخه با کیفیت نقشه گردشگری سمنان اینجا را کلیک کنید اگر دنبال موقعیت مکانی این استان براساس تهران هستید، سمنان همسایه شرقی پایتخت محسوب می‌شود. شما می‌توانید جاذبه‌های گردشگری سمنان را در سایت تیشینه می‌توانید بیاید. همچنین مواردی چون آب و هوای سمنان برای فردا و روزهای دیگر و اطلاعات بیشتر مثل نقشه ، آب و هوا ، معرفی شهر ، آداب و رسوم مردم سمنان و... در مورد این شهر در تیشینه جستجو کنید.

تهران تا سمنان با اتوبوس

شهر سمنان ترمینال مسافربری دارد. پس شما می‌توانید مسیر تهران تا سمنان را با اتوبوس و در مدت زمانی حدود 3 ساعت طی کنید. اگر قصد دارید فاصله تهران سمنان را با ماشین شخصی خود طی کنید، سه مسیر جاده‌ای برای سفر از تهران به سمنان وجود دارد. در اولین مسیر تهران تا سمنان شما در امتداد اتوبان بعثت از جنوب شرقی تهران خارج شده و پس از عبور از شهرهای خاورشهر ، مامازند ، شریف آباد ، گرمسار، آرادان ، لاسجرد و سرخه به شهر سمنان خواهید رسید. در مسیر دوم برای طی کردن مسافت تهران تا سمنان بایستی به سمت شرق تهران و جاده معروف هراز برانید. پس از عبور از شهرهای پردیس ، رودهن ، بومهن ، دماوند و آبسرد به شهر فیروزکوه خواهید رسید. از اینجا و بطور دقیق تر در امیریه مسیر شما از جاده هراز جدا و به سمت سمنان خواهد بود. از کمند ، سرانزا ، طارن ، افتر و مومن آباد گذشته و در نهایت به سمنان خواهید رسید. برای پیمودن فاصله تهران تا سمنان مسیر سومی نیز وجود دارد. این مسیر از گرمسار به بعد همانند مسیر اول طی می‌شود. برای پیمودن آن بایستی به سمت جنوب تهران و جاده معروف قم برانید. سپس وارد جاده حسن آباد به چرمشهر شده. از آنجا وارد بزرگراه قم به گرمسار می‌شوید. همانطور که گفتیم از گرمسار به بعد نیز همانند مسیر اول طی می‌شود. یعنی پس از گذشتن از شهرهای آرادان ، لاسجرد و سرخه وارد شهر سمنان خواهید شد.

فاصله تهران تا سمنان با قطار

خبر خوب اینکه شهر سمنان ایستگاه راه آهن هم دارد. یعنی در شبکه ریلی کشور واقع شده است. پس شما می‌توانید مسافت تهران تا سمنان را با قطار نیز طی کنید. مسیر تهران تا سمنان با قطار تقریبا با فاصله جاده‌ای آن برابر و حدود 228 کیلومتر است. مسیری که با توجه به نوع قطار (تندرو یا عادی) میتواند بین 2 تا 3 ساعت طول بکشد.
فاصله تهران تا سمنان با قطار
فاصله تهران تا سمنان با قطار

فاصله تهران تا سمنان با هواپیما

متاسفانه شهر سمنان در حال حاضر فرودگاه ندارد. در واقع مسیر هوایی جهت دسترسی به این شهر وجود ندارد. امیدواریم با احداث فرودگاه در این شهر هر چه سریعتر امکان دسترسی هوایی نیز به سمنان مهیا شود . در صورتی که از شهرهای جنوبی یا غربی ایران قصد سفر به سمنان را دارید، نزدیکترین شهر به سمنان که دسترسی هوایی دارد شهر تهران است. در واقع شما میتوانید با هواپیما خود را به تهران رسانده و از آنجا به وسیله قطار، اتوبوس یا سواری به شهر سمنان سفر کنید.