مکان‌های دیدنی در تور برزیل،آفریقای جنوبی و مالدیو

مکان‌های دیدنی در تور برزیل،آفریقای جنوبی و مالدیو

چرا تور برزیل و ریو دو ژانیرو را انتخاب کنیم

ریودوژانیرو دومین شهر بزرگ برزیل است. در ریو، فستیوال‌های بزرگی در خیابان‌ها برگزار می‌شود وچون هنر خیابانی، قانونی است، این امر باعث شده است که این شهر به بومی بزرگ برای علاقمندان خیابانی مخصوصا نقاشان و طراحان خیابانی و نقاشی های دیواری در سراسر دنیا تبدیل شود و هنرمندان با آزادی و کسب اجازه به نقاشی و هنرمندی می‌پردازند. بهترین زمان خرید تور برزیل زمان‌های برگزاری فستیوال‌ها و کارناوال‌های ریو می‌باشد.

مکان‌های دیدنی در تور برزیل،آفریقای جنوبی و مالدیو

مجسمه بزرگ مسیح، نماد شهر ریو است، این تندیس بزرگ‌ترین مجسمه آرت دکو در دنیا و پنجمین تندیس بزرگ مسیح است. روزانه حدود ۵۰۰۰ نفر از آن بازدید می‌کنند.

ریو یکی از بزرگ‌ترین شهرهای ساحلی در دنیاست که مجسمه فوق‌العاده مسیحش و البته جشنواره‌هاش شهرت بسیاری دارد. شهر ریو در واقع شبه جزیره است و از سه طرف توسط اقیانوس اطلس محاصره شده است. دیدن طلوع و غروب خورشید و قایق سواری در ریو آدرنالین فراوانی را در شما ترشح می‌کند.

آبشارهای ایگواسو برزیل یا آرژانتین؟ | Iguazú falls

آبشارهای ایگواسو که دارای۲۵۷ آبشار در راهی به درازای ۷/۲ کیلومتر می باشد واقع شده در مرز برزیل و آرژانتین هستند.این آبشارها جزو یکی از عجایب هفتگانه جهان برگیزده شده اند و در لیست میراث طبیعی یونسکو وجود دارند. این مقاله از این جاذبه بی نظیر جهان سخن می گوید و اگر می خواهید به برزیل یا آرژانتین سفر کنید، حتما به این مناطق زیبا سر بزنید. شما میتوانید با تور برزیل از این مکان ها دیدن کنید.

آبشارهای ایگواسو از امتدلد رودخانه ای با همین اسم شکل گرفتته که داخل مرز برزیل یا همان استان پارانا و آرژانتین یا همان استان میسیونز واقع شده است. رودخانه به وسیله ی این آبشار به دو بخش بالایی و پایینی تقسیم شده است. مسیر این رودخانه تا مرکز شهر کوریتیبا (پارانا) آمده است. بخش زیادی از رود واقع در برزیل است و بخش بیشتر آبشار ها در آرژانتین واقع شده. در حقیقت این آبشار به شکل جی انگلیسی (J) هستش و 80%  آن در آرژانتین و 20 درصد آن در برزیل است. شما اگر با یک تور برزیل سفر کنید تمام این مکان ها را به شما نشان خواهند داد.

ویژگی های آبشارهای ایگواسو برزیل

بلندی هر کدام از آبشارها چیزی وسط ۶۰ تا ۸۲ متر است و تعداد آبشارهای کوچک، بستگی به سطح آب در زمان های گوناگون سال چیزی وسط ۱۵۰ تا ۳۰۰ آبشار است. حدودا نصفی از جریان آب به داخل شکافی به نام گلوگاه شیطان می رود. گلوگاه شیطان به شکل یو انگلیسی ( U ) است؛ ۸۲ متر بلندی، ۱۵۰ متر پهنا و ۷۰۰ متر درازا دارد. در هرسال به خاطر فرسایش آبی، 3 میلی متر از از لبه های  آبشار کم می شود. آب ایگواسوی پایین داخل دره ای انباشته شده و به رودخانه پارانا می رود، که در برابر آن سد ایتایپو ساخته شده است. محل برخورد جریان های آب، مرز میان برزیل، آرژانتین و پاراگوئه است. ایگواسو در هر سال جریان آب متوسط 1746 متر مکعب بر ثانیه را به وجود می آورد و پس از آبشار نیاگارا رتبه 2 را دارد. اگر قصد دیدن از این جاذبه ی گردشگری را دارید به تور برزیل بروید.

آبشارهای ایگواسو برزیل تقریبا با آبشارهای ویکوتوریا در مرز میان زامبیا و زیمباوه مقایسه می شود و در برابر ویکتوریا پهن تر هستند. مه و ذرات آبی که از میان گلوگاه شیطان آن به هوا پرتاب میشود از 30 الی 150 متر بلندی دارد. حتما به تور برزیل بروید و از این آبشار دیدن کنید.

آشنایی با شهر ایگواسو

اسم این منطفه  فوز دو ایگواسو (دهانه رود ایگواسو) است که واقع در مرز آبشارهای ایگواسو برزیل است. ایگواسو جزو شهرهای بزرگ استان پارانا محسوب می شود. جمعیت شهر حدود 265000 نفر و در 650 کیلومتری غرب کوریتیبا (مرکز استان پارانا) واقع شده است.

از اصلی ترین خوصوصیات شهر ایگواسو جاذبه توریستیی و متفاوت بودن فرهنگ آن است. تقریبا 80 نوع ملیت با بیشترین ملیت پرتقالی، ایتالیایی، چینی، آرژانتینی و پارگوئه ای در  کنار هم داخل این شهر زندگی می کنند. اساس اقتصاد آن مربوط به توریست ها می باشد و و پس از مسئله گردشگری تجارت و خدمات همچنین در سال های جدید رونق یافته است پس حتما تور برزیل را در سفر های خود قرار دهید.

بر طبق برسی هایی که به وسیله مؤسسه گردشگری برزیل (Embratur) عمل شده، در سال های جدید ایگواسو پس از ریو پر طرفدارترین و پر توریست ترین مقصد گردشگری تفریحی در برزیل بوده است. بر طبق بیانات روزنامه گاردین، گردشگران بریتانیایی این آبشار را جزو محبوب ترین مقصد های  گردشگری برگزیده اند و شبکه CNN این آبشار را در لیست 14 منطقه رمانتیک جهان اعلام کرده است.  .ساخت پل دوستی و سد ایتایپو  در این شهر باعث شد پیشترفت چشمگیری کند.

مهیج ترین جاذبه های تور آفریقای جنوبی

این کشور تنوع بسیاری دارد و همین امر موجب می شود تا تجربه های بی نظیری برای گردشگران به جای بماند.آفریقای جنوبی بهترین مکان برای مسافرت خانوادگی و غیره خانوادگی است که می توانید حتی به تنهایی کوله گردی کنید و از مناظر آن لذت ببرید.این کشور برای هر سلیقه ای می تواند سرگرم کننده باشد.با تور آفریقای جنوبی حتما به این کشور زیبا سفر کنید.اگرعاشق هیجان هستید بهترین مورد برای شما تور آفریقای جنوبی است.در این مقاله بخشی از جاذبه های هیجان انگیز این کشور را به طور مختصر شرح داده ایم تا مناطق دیدنی این کشور را بهتر بشناسید و با خیال آسوده با تور آفریقا به این کشور سفر کنید.

مکان‌های دیدنی در تور برزیل،آفریقای جنوبی و مالدیو

قفس کوسه در گانسبای (Gansbaai)

یکی از مهیج ترین کارهایی که در آفریقای جنوبی می توانید انجام دهید رفتن به قفس کوسه ها است.این کار فقط به افرادی که عاشق ترس و هیجان هستند پیشنهاد می شود.قرار گرفتن در قفس و تماشای دنیای زیر آب بسیار لذت بخش است.شما با تور آفریقای جنوبی می توانید حیات موجودات دریایی و انواع شکارچیان دریایی را از نزدیک ببینید.افرادی که کمی ترس نسبت به این قضیه دارند می توانند بیرون از آب به تماشای کوسه ها بپردازند.شما نیازی ندارید تا تجهیزات غواصی با خود همراه داشته باشید،هر آنچه که لازم باشد را مسئول بخش مورد نظر به شما خواهد داد.

قفس کاملا امن بوده و نهایتا تا 1متر زیر آب می رود.با انجام این کار تجربه ی بی نظیری برای خود رقم خواهید زد.این تور به عوامل مختلفی من جمله شرایط جوی،برخورد کوسه ها و وضعیت دریا بستگی دارد وزمان آن بین 5-3 ساعت متغیر است.اگر می خواهید تور آفریقای جنوبی را انتخاب کنید بهترین زمان برای سفر بین ژوئن و سپتامبر می باشد.در این بازه روزانه حدود 5-4 کوسه در آب ها مشاهده می شود.

پرش با بلندترین کشِ دنیا را تجربه کنید

اگر به دنبال آدرنالین و هیجان بیشتر هستید حتما این پرش را امتحان کنید.این ماجراجویی فوق العاده را هرگز فراموش نخواهید کرد.این برنامه از سال 1977 توسط شرکت فیس آدرنالین برگزار می شود.محل برگزاری آن بر بزرگ ترین پل این کشور و روی رودخانه بلوکرانس می باشد.این رودخانه در مرزهای غربی و شرقی کیپ تاون است که در امتداد گاردن روت می باشد.پیش تر این مکان جزء بزرگ ترین ها برای انجام این کار بود اما اکنون در رتبه ی سوم قرار دارد.کسانی که دنبال هیجان هستند حتما پرش با کش را در این مکان زیبا امتحان کنند.شما می توانید با تور آفریقای جنوبی و انتخاب پکیج مورد نظر از حضور یافتن در این مکان لذت ببرید.پس اگر دل این کار را دارید حداقل برای 1بار امتحانش کنید.

به یک سافاری با خودرو، بروید

این کشور محل زندگی پنج حیوان معروف و مهم می‌باشد که به Big Five معروف است. این حیوانات عبارتند از کرگدن، شیر، لئوپارد، فیل و بوفالو. پارک ملی کروگر بهترین راه برای بازدید این حیوانات است که این پارک در رده‌بندی اول قرار می‌گیرد. پارک ملی کروگو که وسعتی برابر با 2 میلیون هکتار دارد بزرگ‌ترین پناهگاه این حیوانات محسوب می‌‍شود. با تور آفریقای جنوبی و رفتن به این مکان شاهد حرکت حیوانات هستید و می‌توانید آن‌ها را از نزدیک ببینید. این تجربه در هیچ باغ وحشی کسب نمی‌شود.

جاذبه های تور مالدیو | Maldives Attraction

شعار بخش آفتابی زندگی یا همان The sunny part of life مختص مالدیو است و در رابطه با افرادی گفته شده است که قصد سفر به این کشور زیبا و رویایی را دارند.این کشور دارای سواحل شنی بسیار زیادی می باشد و آب فیروزه ای آن گرم و لذت بخش می باشد.آفتاب مالدیو طوری می تابد که زیبایی منظره را دو چندان می کند.دیدنی های مالدیو به قدری زیاد است که شما هرآنچه که در ذهن خود دارید را می توانید در آن جا بیابید.انواع هتل های لوکس را می توانید رزرو کنید.اگربه کارهای هیجانی علاقه دارید غواصی و اسنورکلینگ را امتحان کنید.تنها با قدم زدن در مناطق زیبای مالدیو بهترین سفر را تجربه خواهید کرد.در این مقاله جاذبه های بی نظیر مالدیو را به طور خلاصه بیان کردیم تا با تور مالدیو بتوانید آن ها را تجربه کنید.

صخره موز | Banana Reef

اگر با تور مالدیو به غرب فاروکول هوفوشی سفر کنید این صخره های دریایی زیبا را که به صخره ی موز مشهورند را تماشا کنید و از منظره  زیبای آن لذت ببرید.شکل صخره ها همانطور که از نامش پیداس شبیه به موز است و مکانی است که برای غواص ها چه مبتدی و چه حرفه ای مناسب می باشد.شما در آن جا از صخره های مرجانی و غارها لذت خواهید برد.اگر به بخش جنوبی صخره ها بروید از غارهای کوچک آن  که مملو از ماهی های رنگارنگ است لذت خواهید برد.افرادی که به موجودات دریایی علاقه مند هستند می توانند به صخره ی موز بروند.

جزیره هولهوماله | Hulhumale

این مکان در سمت شمال ماله و فرودگاه قرار دارد که به وسیله ی گذرگاه به آن ها وصل می شود.شایان ذکر است که جزیره ی هولهوماله مصنوعی می باشد و مساحت آن یک کیلومتر مربع است.این پروژه برای اینکه بتواند پاسخگوی جمعیت رو به رشد باشد در سال 1997 به وجود آمد.با حضور یافتن در این منطقه غذاهای لذیذ مالدیوی را به همراه خانواده های محلی آن جا امتحان کنید.همینطور می توانید با آن ها اسنورکلینگ را تجربه کنید.با تور مالدیو حتما به ای منطقه ی زیبا سفر کنید.

بازار ماهی ماله | Male Fish Market

یکی از مناطق دیدنی مالدیو بازار ماهی آن می باشد.این بازار در بخش شمالی جزیره و غرب میدان جمهوری قرار گرفته است.در بازار ماهی ماله زندگی روزمره مردم قابل لمس است و شما می توانید با مردم محلی آن جا بیشتر آشنا شوید.کار در بازار ماهی زمان مشخص و دقیقی ندارد اما اگر می خواهید در زمان شلوغ تری بروید و ماهیگیران بیشتری را ببینید،بهتر است هنگام عصر و غروب بروید.ماهی تن جزء محبوب ترین ماهی هایی است که در بازار عرضه می شود.غذاهای محلی دیگری را با رفتن به بازار می توانید تهیه کنید.حتما با تور مالدیو به این بازار سری بزنید.

کاخ مولیاژ | Mulee’aage Palace

این کاخ بسیار زیبا سبکی کلونیال یا به بیانی دیگر استعماری دارد که در مرکز ماله این شهر تاریخی قرار گرفته است.سلطان محمد شمس الدین در سال 1906 این کاخ را برای پسرش ساخت تا سکونتگاهی برای وی باشد.اما حکومتش پیش از وقوع این اتفاق سرنگون شد.پس از آن از ساختمان به عنوان سکونتگاه خصوصی و برای ریاست جمهوری مالدیو استفاده شد.چون ساختمان این کاربری را دارد متاسفانه نمی توان از داخل آن بازدید کرد.نمای بیرونی این کاخ نیز بسیار زیبا است و حتی از تماشای محیط بیرون کاخ نیز لذت بسیاری خواهید برد.این کاخ ارزش دیدن با تور مالدیو را دارد.

موزه ملی | National Museum

این موزه در میان پارک سلطان و در پایتخت مالدیو یعنی ماله قرار دارد. افتتاح موزه ملی در سال 1952 اتفاق افتاد و موزه ملی مملو از آثار تاریخی مختلف اعم از لباس، پارچه، صنایع دستی، عکس و همچنین آثاری مربوط به دوره اسلامی می‌باشد. اگر به بخش زیرین این موزه بروید می‌توانید آثاری را که مربوط به دوران قرون وسطی مالدیو می‌باشد، مشاهده کنید. اگر علاقه‌مند به کارهای مدرن در تور مالدیو هستید می‌توانید به بخش بالایی مراجعه کرده و جعبه‌های لاکی را که در مالدیو معروف است، ببینید. اگر با تور مالدیو به این بخش نیز سفر کنید، از زیبایی این موزه شگفت زده خواهید شد.

مکان‌های دیدنی در تور برزیل،آفریقای جنوبی و مالدیو

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]