تور ایتالیا ایوار و گوندولا سواری در ونیز

تور ایتالیا ایوار و گوندولا سواری در ونیز

گوندولاها (Gondola) نمادی از شهر ونیز در ایتالیا هستند. هرکسی که به ونیز سفر می‌کند، دوست دارد حداقل برای یک‌بار هم که شده سوار بر این قایق‌های سنتی شود. گوندولا سواری در آبراه‌های ونیز بسیار معروف است و عموم گردشگران برای یک‌بار هم که شده، این تجربه هیجان‌انگیز را در برنامه سفر خود قرار می‌دهند. این قایق‌ها را قایق‌رانان ونیزی هدایت می‌کنند.

ونیز در سراسر دنیا به دلایل مشخصی معروف است و یکی از این دلایل، وجود قایق‌های مشهور و دلربای گوندولا عنوان می‌شود. به همین خاطر است که سوار شدن بر قایق‌های گوندولا باید در فهرست هر گردشگری به هنگام سفر به ونیز جای بگیرد.

گوندولا دارای ویژگی‌هایی است که قایق‌های سنتی ونیزی را متمایز می‌کنند. نخست، این قایق تماماً از چوب و با دست ساخته می‌شود. دوم، گوندولا کفی صاف دارد. سوم، گوندولا با پارویی بلند و چوبی هدایت می‌شود. این پارو در محلی به نام فورکولا  (forcola) قرار می‌گیرد. فورکولا یا قرارگاه پارو نیز از چوب ساخته شده است.

برای مشاهده تورهای ایتالیا آژانس ایوار صفحه زیر را مشاهده کنید

https://www.eavar.com/tour/category/italy/

بااین‌حال، گوندولا چندین ویژگی منحصربه‌فرد دارد که آن را خاص و متمایز می‌کند. برای مثال، گوندولا تنها قایق ونیزی با تزئینات چوبی منحصربه‌فرد، موسوم به فرو دا پرووا (fero da prova)، در جلوی آن است. به‌علاوه، گوندولا برخلاف اکثر قایق‌های ونیزی، کاملاً متقارن ساخته می‌شود. نهایتاً اینکه، این قایق همچنان از سوی قایق‌رانان ونیزی برای جابجایی مسافران در قالب تورهای گردشگری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تور ایتالیا ایوار و گوندولا سواری در ونیز

قایق رانان گوندولا چه ویژگی هایی دارند؟

گوندولا از سوی یک قایق‌ران با یک پاروی چوبی در سراسر کانال‌های ونیز هدایت می‌شود. آن‌ها گاهی در حین قایق‌سواری، شروع به خواندن آوازهای ایتالیایی می‌کنند. موضوع شگفت‌انگیز این است که قایق‌رانی در ونیز یک حرفه‌ی چند صدساله است و شغلی مهم محسوب می‌شود.

قایق‌رانان نیازمند گذراندن چندین سال دوره‌ی کارآموزی هستند و آزمون‌هایی در ارتباط با هنر، تاریخ، قایق‌رانی و زبان‌شناسی را پشت سر می‌گذارند. آن‌ها نیازمند دانستن ۳ زبان هستند تا بتوانند مجوز قایق‌رانی بگیرند!

قایق‌رانی که گوندولای شما را هدایت می‌کند، احتمالاً شلواری مشکی، پیراهنی راه‌راه و کفش‌های مشکی و نوک‌تیز پوشیده است. او در لبه‌ی قایق می‌ایستد و قایق را با یک پارو هدایت می‌کند. قایق‌رانان گوندولا هر چند وقت یک‌بار و برای هشدار به همکاران خود در کانال، با صدای بلند فریاد می‌زنند: اوی (OY). ... سواری با قایق‌های گوندولا در آبراه‌های ونیز با تجربه‌ی شنیدن موسیقی، فریادهای گاه و بی گاه و مناظر حیرت‌انگیز همراه است.

تور ایتالیا ایوار و گوندولا سواری در ونیز

بهترین مکان برای شروع گوندولا سواری در ونیز کجاست؟

پاسخ به این سؤال واقعاً دشوار است. همه جای ونیز زیباست و ارزش سر زدن با یک قایق گوندولا را دارد. اما اگر قصد دیدار از جاذبه‌های خاص شهر نظیر پل افسوس را دارید، بهتر است در ایستگاه‌های مجاور این مکان‌های مشهور سوار بر گوندولا شوید.

در میدان سنت مارک (Saint Mark)، یک ایستگاه در مقابل اسکله و یک ایستگاه دیگر در روبه‌روی آن در اسکله‌ی اورسولو (Orseolo) قرار دارد. در فاصله‌ی ۳ دقیقه‌ای از میدان سنت مارک، یک ایستگاه دیگر گوندولا، درست در مقابل کلیسای سن مویزه (San Moisè)، دیده می‌شود.

بااین‌حال، بسیاری از گردشگران از آوریل تا اکتبر برای سوار شدن بر قایق‌های گوندولا به ونیز می‌آیند. به‌علاوه، بسیاری خواهان این هستند که حتماً این کار را در اطراف میدان سنت مارک یا پل افسوس انجام دهند. همچنین، تورلیدرهای مختلف گروه‌های زیادی را به این مناطق توریستی می‌آورند تا سوار گوندولا شوند.

درنتیجه، شما در ایام پربازدید سال مجبور می‌شوید تا ساعت‌ها برای سوار شدن بر یک گوندولا در میدان سنت مارک و پل افسوس منتظر بمانید. به‌علاوه، شما مجبور می‌شوید سوار بر یک قایق گوندولای قطاری شوید. مشکل این نوع قایق‌ها این است که یک قایق در جلو و یک قایق دیگر در پشت آن‌ها قرار دارد و شما باید هر کاری که حاضرین در گروه انجام می‌دهند را انجام دهید. به همین خاطر، به شما توصیه می‌کنیم که به ایستگاه‌هایی بروید که جمعیت کمتری برای سوار شدن بر گوندولا در آن ایستاده است.

تور ایتالیا ایوار و گوندولا سواری در ونیز

در این ایستگاه‌ها همچنان حس خلوت و امنیت شما حفظ می‌شود و شما احساس نمی‌کنید که مجبور به پیروی از باقی افراد شده‌اید. به‌علاوه، قایق‌ران شما هم انرژی و اشتیاق بیشتری در طول این سفر از خود نشان می‌دهد.

برای گوندولا سواری در ونیز، لیست تورهای اروپا ایوار را مشاهده نمایید

https://www.eavar.com/tour/category/europe/

اعداد درباره گوندولا چه می گویند؟

یک گوندولا کاملاً دست‌ساز است و شامل ۲۸۰ تکه از ۸ چوب مختلف می‌شود؛ بلوط، گیلاس، فندق، صنوبر، کاج، نمدار، ماهون و نارون چوب‌های مورد استفاده در ساخت گوندولا هستند.

ابعاد یک گوندولا می‌تواند متغیر باشد، اما معمولاً ۱۱ متر طول، ۱.۴۵ متر عرض و کمتر از یک متر عمق دارد. مجموع وزن یک گوندولا به ۶۰۰ کیلوگرم می‌رسد.

گشت و گذار با قایق های گوندولا در ونیز چگونه است؟

نخست اینکه قایق‌ران به شما کمک می‌کند تا سوار بر قایق وی شوید. سپس او از شما می‌خواهد که بر روی یک صندلی راحت در قایق بنشینید. در این لحظه گشت‌وگذار شما آغاز می‌شود و قایق‌ران شما را به کانال‌های اطراف محل سوار شدنتان می‌برد.

اکثر قایق‌رانان گوندولا، پاروزنان فوق حرفه‌ای نیستند. درواقع، اکثر آن‌ها افرادی توانا هستند و از اینکه به شما اطلاعاتی در مورد جاذبه‌های بی‌نظیر در طول این سفر بدهند، خوشحال می‌شوند. به‌طورکلی، قایق‌سواری با گوندولا در ونیز حدوداً ۳۰ دقیقه طول می‌کشد و در همان محلی که سوار شدید به پایان می‌رسد.

قیمت گردش با گوندولا در کانال های ونیز چقدر است؟

قیمت استاندارد برای یک قایق‌سواری اختصاصی با گوندولا به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه در ونیز، رقم مقطوع ۸۰ یورو است. بااین‌حال، قیمت قایق‌سواری در شب با یک گوندولای اختصاصی به ۱۲۰ یورو هم می‌رسد. اگر می‌خواهید مدت‌زمان بیشتری به گشت‌وگذار در کانال‌های ونیز بپردازید، قبل از سوار شدن، با قایق‌ران در مورد مبلغ موردنظر توافق کنید.

البته این قیمت‌ها مخصوص گشت‌های اختصاصی در ایام پربازدید سال است و قیمت قایق‌سواری با گوندولا به‌طور اشتراکی در فصول خلوت‌تر سال، حتی به نصف هم می‌رسد.

تور ایتالیا ایوار و گوندولا سواری در ونیز

مطالب بیشتر
[username]

[username] [shamsidatetime]

[postbody]