مشاهده مسیر

فاصله تهران تا شیراز و بالعکس با ماشین، اتوبوس، قطار و هواپیما + نقشه

وسیله نقلیه

مسافت (کیلومتر)

زمان

تهران تا شیراز با سواری یا ماشین شخصی

935

10 الی 11 ساعت

تهران تا شیراز با اتوبوس

935

12 الی 13 ساعت

تهران تا شیراز با قطار

924

6:30 الی 15:30 ساعت

تهران تا شیراز با هواپیما

682

1:20 الی 1:40 ساعت

فاصله تهران تا شیراز با ماشین چند کیلومتر است ؟

اگر قصد سفر به شیراز با ماشین شخصی یا اتوبوس را دارید. خود را برای یک سفر حدود 935 کیلومتری آماده کنید. فاصله تهران تا شیراز با سواری حدود 10 تا 11 ساعت (بسته به سرعت و ترافیک) زمان می‌برد. خوشبختانه شیراز فرودگاه هم دارد. شما می‌توانید مسافت تهران تا شیراز را تنها با صرف حدود 1 ساعت و 20 دقیقه زمان بپیمایید. پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده و مقایسه قیمت بلیط هواپیما تهران شیراز از همه سایتها و آژانسهای معتبر از ابرجستجوگر تیشینه استفاده نمایید. در صورتیکه قصد اقامت در شیراز را دارید. جهت اجاره ویلا و سویئت در شیراز همچنین مشاهده و مقایسه قیمت همه اقامتگاه‌های شیراز از تمامی سایتهای مجاز حتما از سرویس جستجوگر اقامتگاه تیشینه استفاده نمایید. برای دریافت اطلاعات تکمیلی جهت سفر به شیراز مثل پیشبینی آب و هوا و هواشناسی شیراز ، جاذبه های گردشگری شیراز ، نقشه شیراز و... نیز تیشینه همراه و همسفر شماست.

مسیرهای تهران تا شیراز

جهت پیمودن فاصله شیراز تا تهران به صورت جاده‌ای (با سواری، ماشین شخصی یا اتوبوس) دو مسیر اصلی وجود دارد. البته هر دو مسیر در اصفهان به هم رسیده و از آنجا به بعد یکی می‌شوند. به عبارتی شما برای رسیدن به شیراز ابتدا باید فاصله تهران تا اصفهان را بپیمایید و مسیر اصفهان تا شیراز را پی بگیرید. برای پیمودن مسیر اول بایستی از امتداد جنوب غربی تهران و اتوبان آزادگان به سمت شهر ساوه خارج شده. سپس مسیر اصفهان را در پیش بگیرید. از اصفهان نیز به سمت شیراز برانید. برای مسیر دوم نیز به سمت قم رفته و از آنجا ابتدا بایستی مسیر کاشان و اصفهان را در پیش بگیرید. در این مسیر نیز از اصفهان همانند مسیر اول به سمت شیراز برانید. فاصله تهران تا اصفهان از ساوه حدود 431 کیلومتر است. که با توجه به شرایط جاده‌ای این مسافت حدود 5 ساعت زمان می‌برد. فاصله تهران تا اصفهان از اتوبان کاشان نیز حدود 448 کیلومتر است و پیمودن آن حدود 4 ساعت و 45 دقیقه زمان نیاز دارد.

فاصله تهران تا شیراز با اتوبوس چند ساعت است ؟

در حال حاضر از سه پایانه اتوبوسرانی تهران یعنی پایانه جنوب (خزانه) ، پایانه بیهقی (آرژانتین) و پایانه آزادی برای شیراز سرویس اتوبوس روزانه وجود دارد. سفر با اتوبوس به شیراز بسته مسیر انتخابی ، تعداد و میزان توقف‌های اتوبوس و همچنین ترافیک مسیر 12 تا 13 ساعت طول می‌کشد. پیشنهاد میکنیم برای پیمودن فاصله شیراز تا تهران با اتوبوس حتما از اتوبوسهای لوکس استفاده کنید. این مسیر طولانی با اتوبوسهای عادی سخت و خسته کننده می‌شود.
ترمینال اتوبوسرانی شیراز ترمینال اتوبوسرانی شیراز

تهران تا شیراز با قطار

مسیر ریلی تهران تا شیراز حدود 924 کیلومتر است و پیمودن این مسافت بسته به نوع قطار انتخابی بین 6 ساعت نیم (برای قطار های تندرو) تا 15 ساعت نیم در قطارهای عادی طول می‌کشد. شما بایستی به این زمان مسافت حدود ۳۰ تا ۴۰ دقیقه‌ای ایستگاه راه‌آهن شیراز به مرکز شهر را نیز اضافه کنید.
ایستگاه راه آهن شیراز ایستگاه راه آهن شیراز

مدت زمان پرواز شیراز

قطعا مسافرت هوایی سریعترین نوع سفر برای رسیدن به مقاصد دوری همچون شیراز محسوب می‌شود. از آنجا که شیراز فرودگاه هم دارد شما می‌توانید مسیر تهران تا شیراز را با هواپیما طی کنید. مدت زمان پرواز شیراز حدود 1 ساعت 20 دقیقه طول خواهد کشید. مسافت هوایی شیراز تا تهران حدود 682 کیلومتر است. پروازهای شیراز مثل بقیه پروازهای داخلی از فرودگاه مهرآباد تهران به فرودگاه شهید دستغیب شیراز انجام می‌شود.
فرودگاه شهید دستغیب شیراز فرودگاه شهید دستغیب شیراز

فاصله شیراز تا تهران

مسیر شیراز به تهران نیز همانند مسیر رفت آن می‌باشد. برای سفر زمینی شما بایستی ابتدا خود را به اصفهان برسانید و در واقع فاصله شیراز تا اصفهان را بپیمایید. سپس فاصله اصفهان تا تهران را با دو مسیر موجود براساس ترافیک انتخاب کرده و سفر خود را به پایان برسانید. از تمامی ترمینالهای شیراز به صورت روزانه برای سفر به تهران سرویس مجود است. همچنین شما می‌توانید از قطار یا هواپیما نیز جهت سفر از شیراز به تهران استفاده نمایید.