آب و هوا

توضیحات

ویرایش

اقلیم : گرم
شهرستان عنبرآباد با وسعت حدود 59/4471 کیلومتر مربع معادل 46/2 درصد مساحت استان را به خود اختصاص داده است. این شهرستان در جنوب استان قرار گرفته و از شمال به شهرستان‌های جیرفت و بم از جنوب به شهرستان کهنوج از شرق به شهرستان بم و از غرب به شهرستان کهنوج محدود شده است.
این شهرستان دارای 1 مرکز شهری، 3 بخش، 10 دهستان و 484 آبادی دارای سکنه است.
وضعیت آب و هوا :
منطقه ای گرمسیری و دارای تابستان‌های گرم ، درجه حرارت بین 3-تا47 درجه سانتیگراد بوده از آبان ماه تا اردیبهشت ماه فصل بارندگی در این شهرستان محسوب می‌شود که با توجه به خشکسالی‌های سال‌های گذشته دهستان‌های کوهپایه ای این شهرستان دچار خشکسالی شده اند .
ارتفاع از سطح دریا 600 متر می‌باشد.
تقسیمات کشوری :
این شهرستان دارای یک شهر ( شهر عنبرآباد ) و 3 بخش ( مرکزی – اسماعیلی –جبالبارز جنوبی ) و 10 دهستان ( امجز ، جهادآباد،‌علی آباد ، محمد آباد ، اسماعیلی ، حسین آباد ، گنج اباد ، مردهک ،‌گرمسار ، نرگسان ) و 860 روستا و آبادی می‌باشد.
این شهرستان دارای یک شورای شهرستان ، یک شورای شهر ، سه شورای بخش و 125 شورای اسلامی روستایی می‌باشد.
منبع:http://www.irancities.ir/
http://portal2.moi.ir/
http://mebank.ir/

آبشار وروار

آبشار وروار

آبشار "وروار" با ارتفاع 174 متر به عنوان بلندترین آبشار خاورمیانه وهمچنین چشم انداز باغات سرسبز و زمین‌های پر از گل نرگس از زیباترین جاذبه‌های گردشگری کشور محسوب میشود. آبشار وروار دارای ارتفاع ۱۷۶ متر می‌باشد و در شمال شرقی شهرستان عنبرآباد در منطقه رودفرق و نزدیک روستای باغ آهنی قرا...

اطلاعات | نقشه

برای نخستین بار در منطقه جنوب کرمان درخت خربزه در شهرستان عنبرآباد به ثمر نشست.

حسین طوفان نهال‌کار موفق عنبرآبادی در این زمینه اظهار داشت: برای نخستین بار با توجه به علاقمندی که داشتم، بذر خربزه درختی پاکوتا یا همان پاپایا را از کشور هندوستان وارد کردم.
وی بیان داشت: 500 دانه بذر درخت خربزه کشت کردم و پس از سه ماه این محصول به ثمر نشست و باردهی بسیار خوبی در عنبرآباد داشته است.
طوفان ابراز داشت: در هر هکتار حدود 10 هزار درخت خربزه کشت می‌شود که می‌توان حدود 50 تن محصول خربزه درختی برداشت کرد و از نظر قیمتی بسیار مناسب است.
وی افزود: هر کیلو این میوه 10 هزار تومان قیمت دارد و بازار فروش این محصول بسیار مناسب است و به کشاورزان جنوب استان کرمان توصیه می‌کنم با توجه به اینکه این درخت پس از سه ماه به بار می‌نشیند و نیاز کمی به آب دارد، می‌تواند، جایگزین خوبی برای محصول جالیزی در این مناطق باشد.
علی رئیسی کارشناس جهاد کشاورزی شهرستان عنبرآباد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: این محصول برای نخستین بار در مناطق ما کشت شده است و با شرایط آب و هوایی منطقه ما سازگاری دارد.
وی تصریح کرد: این محصول از نظر اقتصادی بسیار به صرفه است و آب کمتری هم نیاز دارد و می‌تواند، جایگزین خوبی برای کشت‌های جالیزی در این مناطق شود.
رئیسی خاطرنشان کرد: به کشاورزان پیشنهاد می‌کنیم، برای کشت درخت خربزه پاکوتا یا همان پاپایا اقدام کنند.

... ادامه مطلب
برای نخستین بار در منطقه جنوب کرمان درخت خربزه در شهرستان عنبرآباد به ثمر نشست.

کوروش آریا

کوروش آریا یکشنبه 9 اسفند 94 - 18:09

درخت جالبیه .

اطلاعات بیشتر...