آب و هوا

توضیحات

ویرایش
کوچینگ یکی از شهرهای مالزی و مرکز ایالت ساراواک در شرق این کشور است. کوچینگ پرجمعیت‌ترین شهر در این ایالت و بزرگترین شهر در جزیرهٔ بورنئو و چهارمین شهر بزرگ در مالزی است.
کوچینگ پس از کوالالامپور-کلانگ، ...مشاهده کامل متن ایپوه و جوهر بهرو چهارمین ناحیه شهری پرجمعیت در مالزی است. دقیقاً مشخص نیست که نام کوچینگ در چه ریشه دارد.به هرحال در حالی که این شهر دارای جمعیت چشمگیری از گربه‌ها نیست، اما به خاطر نام آن در بسیاری از آگهی‌های گردشگری از آن با لقب «شهر گربه‌ها» یاد شده است و در گوشه و کنار شهر تندیس‌های زیادی از گربه‌ها را می‌توان مشاهده کرد.
موزه ساراواک که در سال 1891 توسط چارلز بروک ساخته شده است، میزبان مجموعه گسترده ای از تاریخ طبیعی و قوم‌های مختلف است. در محوطه این موزه، یک آکواریوم، باغ گیاه شناسی و یادبود قهرمانان قرار دارد.
مدل سازی این موزه که پس از تالار شهرداری در نرماندی انجام شد، یکی از میراث معماری 'راجه‌های سفید' است. در واقع، برخی از برجسته‌ترین مکان‌های بازمانده، اغلب از دوران رومانتیسیسم به جای مانده اند.
قلعه مارگریتا و کاخ آستانه نیز از همین موارد هستند که توسط چارلز بروک ساخته شده اند.
اما با شکوه‌ترین ویژگی کوچینگ 'مادر طبیعت' است. این شهر که برخی از قدیمی‌ترین جنگل‌های بارانی در جهان را داراست، از محیط زیستی به طور باو نکردنی غنی برخوردار است.
یکی از بهترین مکان‌ها برای دیدن حیات وحش محلی، مانند : گوزن سامبار، خرس‌های خورشیدی و عقاب دریایی، مرکز حیات وحش ماتانگ است که بخشی از پارک ملی کوباه است.
جاذبه اصلی این مرکز در برنامه بازپروری است٬ که به کمک به اورانگوتان‌های یتیم و در معرض خطر می‌پردازند. مرکز توانبخشی حیات وحش سمونگو٬ محل عالی دیگری برای آشنا شدن با میمون‌های بزرگ است.
اما این طبیعت حفاظت شده شامل بخش هایی دیگر چون: مرکز زیستی، باغ گیاه شناسی، گلخانه جنگل، بانک بذر، مرکز گیاهان بومی، و باغ سرخس و ارکید نیز می‌شود.
یکی دیگر از شگفتی‌های طبیعی ساراواک٬ رافلسیا، بزرگترین گل جهان است. این گل کم یاب بسار عجیب است، از آنجا که نه ماه طول می‌کشد تا به بلوغ برسد٬ اما پس از آن تنها 4 تا 5 روز زنده می‌ماند.
جالب اینجا است که زمانی که گل شکوفه کامل می‌دهد، بوی گوشت فاسد از خود متصاعد می‌کند تا حشرات گرده افشان را به خود جذب کند. اگر شما هم می‌خواهید این بو را تجربه کنید٬ به پارک ملی گونون گادینگ که برای حفاظت از این گل تعیین شده است٬ سری بزنید.
هنگامی که آنجا رسیدید٬ حتما بر روی تخته‌ها گام بردارید و به توصیه‌های پارک بانان گوش دهید؛ شما که نمی‌خواهید روی یک غنچه رافلسیا قدم بگذارید. خیلی خیلی خوش شانس خواهید بود اگر بتوانید یکی از آنها را ببینید.

منبع:
fa.wikipedia.org

نظر شما درباره کوچینگ

برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید