آب و هوا

توضیحات

ویرایش
آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان کشوری در قاره اروپا با پایتخت برلین است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، ...مشاهده کامل متن لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد.
مساحت آن ۳۵۷۱۲۱٫۴۱ کیلومتر مربع است و با ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین کشور اروپا است.
واژه دویچ دارای معنای اولیه متعلق به مردم بوده است.در سدهٔ پانزدهم میلادی، نام رسمی حکومت این سرزمین، تویتونیکوم رگنوم یعنی حکومت کشورهای آلمانی به وجود آمد.
واژهٔ Deutschland از همین نام گرفته شد.در زبان فارسی و نیز بسیاری دیگر از زبان‌ها از جمله فرانسوی و اسپانیایی نام این کشور از قبیلهٔ آلامان‌ها که در گذشته‌های دور در این کشور می‌زیسته‌اند برگرفته شده است.
عرض این کشور بین مدار ۴۷ درجه شمالی و مدار ۵۵ درجه شمالی و طول آن بین نصف‌النهار ۵ درجه شرقی و نصف‌النهار ۱۶ درجه شرقی واقع شده است. آلمان همچنین از جنوب با دریاچه کنستانس که سومین دریاچهٔ بزرگ در اروپای مرکزی است، هم‌مرز است.
قلمرو آلمان ۳۵۷٬۰۲۱ کیلومترمربع (۱۳۷٬۸۴۷ مایل‌مربع) را پوشش می‌دهد که شامل ۳۴۹٬۲۲۳ کیلومترمربع (۱۳۴٬۸۳۶ مایل‌مربع) خشکی و ۷٬۷۹۸ کیلومترمربع (۳٬۰۱۱ مایل‌مربع) آب است.
آلمان از نظر مساحت، هفتمین کشور بزرگ اروپا و ۶۲مین کشور بزرگ جهان است.
زبان رسمی کشور آلمان، زبان آلمانی است. حدود ۹۵٪ مردم این کشور می‌گویند. دو گویش اصلی این زبان، آلمانی معیار و زبان آلمانی پایین است.
زبان تلویزیون‌های رسمی و همچنین زبانی که به مهاجرین آموزش داده می‌شود، زبان آلمانی بالا است.
بیش‌تر گویش‌وران آلمانی بالا در جنوب و آلمانی پایین در شمال آلمان زندگی می‌کنند. در عین حال زبان‌های اقلیت، دانمارکی ۰٫۰۶٪، فریسی ۰٫۰۱٪، رومی ۰٫۰۸٪ و سوربی توسط ۰٫۰۹٪ جمعیت نیز در آلمان استفاده می‌شوند.
بزرگترین گروه زبانی که توسط مهاجران صحبت می‌شود، زبان ترکی است با ۱٫۸٪ جمعیت و زبان کردی با ۰٫۳٪ جمعیت.
آلمان ترکیبی از دشت و جنگل و کوه و ساحل و تعدادی جزیره و مجموعه‌ای از باتلاق‌ها و دریاچه‌ها است. در شمال این کشور سرزمین‌های پست قرار دارند که سواحل آن سدبندی شده است.
دشت‌های پست شمالی به دشت‌های مرکز آلمان وصل می‌شوند. بزرگترین دشت‌های آلمان دشت‌های راین بالا، وستفالن و دشت‌های منطقه لایپزیگ هستند. در شمال آلمان تعداد زیادی برکه و دریاچه یافت می‌شود.
در قلب آلمان رشته‌کوه‌های مرکزی قرار دارند، این رشته‌کوه‌ها شمال و جنوب آلمان را از هم جدا می‌کنند. کوه‌های هارتس، ارتس، فیشتل، هونسروک و جنگل‌های باواریا از شمال به جنوب کشیده شده‌اند.
بلندترین کوه آلمان تسوگ اشپیتسه، در قسمت آلمانی رشته‌کوه آلپ در جنوب این کشور با ارتفاع ۲۹۶۲ متر است.
آلمان به لحاظ آب و هوایی جزو اقلیم معتدل اروپایی در حوزه‌ی وزش بادهای غربی است و منطقه‌ی گذار از آب و هوای دریایی غرب اروپا به آب و هوای قاره‌ای در شرق اروپاست.
منطقه‌ای که در آن واقع است از جریان خلیج نیز تأثیر می‌گیرد که اقلیم را معتدل می‌کند. جریان خلیج یک جریان گرم دریایی در اقیانوس اطلس است.

منبع:
/fa.wikipedia.org
http://vista.ir/
دیوار برلین

دیوار برلین

دیوار برلین یا دیوار برلن نام دیواری به طول ۱۵۵ کیلومتر و به ارتفاع ۲ متر بود که پس از خاتمهٔ جنگ جهانی دوم و شکست حزب نازی (حزب حاکم بر آلمان) تأسیس شد. این دیوار در سال‌های ۱۹۶۱ تا ۱۹۸۹ به‌مدت ۲۸ سال شهر برلین را به دو منطقهٔ شرقی و غربی تقسیم کرده بود.این دیوار اصلی‌ترین نماد جنگ س...

اطلاعات | نقشه
ستون پیروزی

ستون پیروزی

ستون پیروزی از جاذبه‌های تاریخی برلین است ، این ستون مجسمه طلایی باشکوهی بالای یک ستون بلند است که به منظور گرامیداشت پیروزی پروس در جنگ بین پروس و دانمارک بنا شد و بعدها مجسمه برنزی پیروزی به شکل زنی بالدار بر فراز ستون تعبیه شد. این ستون در میدان بزرگی قرار گرفته که چهارسوی شهر را م...

اطلاعات | نقشه
دروازه براندنبورگ

دروازه براندنب...

دروازه براندنبورگ یکی از دروازه‌های قدیمی شهر برلین است. این دروازه در قسمت غربی شهر و در تقاطع دو خیابان ابرت و اونتر دن لیندن واقع شده است. از میان دروازه‌های متعدد برلین در زمان قدیم، تنها دروازه براندنبورگ باقی مانده است. دروازه براندنبورگ، درب ورودی عظیم الجثه خیابان معروف اونت...

اطلاعات | نقشه
برج برلین

برج برلین

برج برلین، دکل مخابراتی به ارتفاع ۳۶۸ متر، با کاربری دکل مخابراتی-رستوران است که در شهر برلین، آلمان مستقر می‌باشد.قطورترین قسمت برج برابر ۳۲ متر وکوچکتــرین قـــطر آن ۸متر می‌باشد. برج برلـــین پیــرامون خود از محوطه سازی برخوردار است.ساخت این مجموعه ۴ سال به طول انجامید وسرانجام در ...

اطلاعات | نقشه
باغ‌وحش برلین

باغ‌وحش برلین

باغ‌وحش برلین با نام رسمی باغ جانورشناسی برلین قدیمی‌ترین و مشهورترین باغ‌وحش در کشور آلمان است. باغ‌وحش برلین در تاریخ ۱ اوت ۱۸۴۴ میلادی، گشایش یافت. امروزه باغ‌وحش و آکواریوم برلین، باغ‌وحشی با بیشترین گوناگونی انواع حیوانات، در جهان است. مساحت کنونی باغ‌وحش و آکواریوم برلین، در حد...

اطلاعات | نقشه

مهاجرت به آلمان : با چه شرایطی و از کجا شروع به اقدام کنیم؟

راه‌های مهاجرت به آلمان

آلمان یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای کار، تحصیل و زندگی محسوب می‌شود، اما تحصیل در آلمان به سبب هزینه آموزشی بسیار پایین و حتی رایگان، می‌تواند مناسب‌ترین روش جهت مهاجرت به این کشور محسوب شود. در بین رشته‌هایی که در این کشور برای تحصیل موجود است، رشته‌های پزشکی علاقه مندان و متقاضیان زیادی دارد و همه ساله دانشجویان ایرانی زیادی شانس خود جهت اخذ پذیرش و تحصیل در این رشته‌ها را امتحان می‌کنند. اگر شما نیز علاقه مند مهاجرت به آلمان و تحصیل در آن هستید، تا انتها با این مقاله همراه ما باشید تا هر آنچه که نیاز است بدانید را خدمتتان بیان نماییم.

... ادامه مطلب
مهاجرت به آلمان : با چه شرایطی و از کجا شروع به اقدام کنیم؟

دهکده ای اروپایی که تنها با یک یورو میتوان در آن زندگی کرد

دهکده ای در آلمان وجود دارد که مردم آن معنای گرانی را نمی‌دانند و درک نمی‌کنند. اگر در آگسبورگ آلمان اقامت دارید در دل این شهر می‌توانید یک دهکده 500 ساله را پیدا کنید که مبتکر زندگی اجتماعی خیریه بوده و برای کارگران روزمزد و بی‌خانمان‌ها ساخته شده است.
نرخ اجاره خانه‌های دهکده «فوگری» (FUGGEREI) ... ادامه مطلب
دهکده ای اروپایی که تنها با یک یورو میتوان در آن زندگی کرد

یکی از عجیب‌ترین هتل‌ها که باید تجربه اش کرد

آیا تا حالا شده که دوست داشته باشید به جایی افسانه ای سفر کنید که نام آن در کتاب‌ها آمده باشد؟ جایی که حتی در کتاب‌های دوران کودکی مان بوده و بسیاری از ما با داستان آن خاطره داریم؟

می خواهیم به شما یکی از عجیب‌ترین و ترسناک‌ترین جاذبه‌های گردشگری را معرفی کنیم، جایی که جادوگر ستمکار در آن خانه ... ادامه مطلب
یکی از عجیب‌ترین هتل‌ها که باید تجربه اش کرد

شهر قرون وسطی کوکهم

جذابیت‌های شهر کوکهم آلمان به همراه معماری‌های تاریخی‌اش که از قرون وسطی تا اواخر قرن ۱۹ را در برمی‌گیرد تا به امروز به خوبی حفظ شده‌اند. کاخ شاهنشاهی کوکهم که بر روی ارتفاعات یک تپه بنا شده است، از جمله گیراترین و قابل توجه‌ترین مکان‌های است که در این شهر وجود دارد. کوکهم در در‌ه‌ی موصل(musel) که ناحیه‌ای ... ادامه مطلب
شهر قرون وسطی کوکهم

کاخ نیفنبرگ

کاخ نیفنبرگ، یک کاخ باروکی در مونیخ ، جنوب آلمان می‌باشد . این کاخ اقامتگاه تابستانی اصلی حاکمان بایرنی بوده است. ساخت قصر ، تصمیمی بود توسط زوج شاهزاده ، فردیناند ماریا و هنریته آدلاید ، در سال 1664 به طرح معمار ایتالیایی آگوستینو بارلی پس از تولد فرزندشان، ماکسیمیلیان دوم . سالن مرکزی این کاخ بعد ... ادامه مطلب
کاخ نیفنبرگ

اطلاعات بیشتر...

نظر شما درباره آلمان

برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید