آب و هوا

توضیحات

ویرایش

چیانگ مای یکی از شهرها و جاذبه‌های گردشگری اصلی تایلند است. این شهر با پیشینه تاریخی غنی به عنوان مرکز فرهنگی، گردشگری و اقتصادی منطقه شناخته می‌شود. به همین دلیل میان گردشگران دنیا ارزش فراوانی دارد.
چیانگ مای در فاصله هفتصد کیلومتری بانکوک و در محدوده رودخانه پینگ واقع شده است.
از نظر آب و هوایی معتدل و بارانی است. از آن جا که این شهر در منطقه کوهستانی واقع شده است، بیشتر اوقات هوای خنکی دارد. بهترین زمان برای مسافرت به این شهر بین ماه‌های دسامبر تا مارس است.
باید بدانید در تابستان، هوای این شهر بسیار گرم است.
برای رسیدن به چیانگ‌مای می‌توان از انواع وسایل نقلیه همچون هواپیما، کشتی، اتوبوس، قطار و تاکسی استفاده کرد. این شهر را می‌توان ترکیب کاملی از رستوران‌های خوب، هتل‌های شیک، استراحتگاه‌های ارزان قیمت، پارک و معبد و ... دانست. در این شهر می‌توان علاوه بر تفریح، از غذاهای محلی تایلند نیز لذت برد.
سالانه گردشگران فراوانی - حدود دو میلیون و 500 هزار نفر در سال - از نقاط مختلف دنیا به این شهر سفر می‌کنند. در قلب چیانگ مای شهر قدیمی قرار دارد و جذابیت تاریخی به آن می‌بخشد.
در این شهر گردشگران می‌توانند با دوچرخه، موتورهای سه چرخه به نام توک‌توک یا پای پیاده به گردش و بازدید از جاهای مختلف بپردازند.شاید جالب باشد بدانید، چیانگ مای را پادشاهی به نام منگرای در سال 1296 میلادی ساخته است.

منبع:http://www.beytoote.com/

معبد سوآن داک

معبد سوآن داک یکی از زیباترین معابد شهر چیانگ مای است. این معبد بسیار قدیمی است و معماری خاص خود را دارد. دسترسی به آن نیز آسان است. سوآن داک در خیابان سوتپ و در نزدیکی دیوارهای باستانی شهر چیانگ مای واقع شده است.
سوآن داک مملو از مجسمه‌ها و نقاشی‌های زیبا است و محیطی آرامش بخش دارد. دعا و عبادت ... ادامه مطلب
معبد سوآن داک

هتل زیبای داهارا

هتل و استراحتگاهی زیبا در شهر توریستی چیانگ مای (Chiang Mai) واقع در شمال تایلند است.
چیانگ مای یکی از مهمترین و پررونق‌ترین شهرهای بخش شمالی تایلند به شمار می‌رود و گردشگران در آن می‌توانند ترکیبی هیجان آور از مدرنیته با فرهنگ سنتی و اصیل تایلند را شاهد باشند.
Dhara Dhevi در فضایی زیبا، سرسبز ... ادامه مطلب
هتل زیبای داهارا

اطلاعات بیشتر...