آب و هوا

توضیحات

ویرایش
ریو دو ژانیرو که به اختصار ریو نام برده می‌شود، مرکز ایالت ریو دو ژانیرو، دومین شهر بزرگ برزیل و سومین منطقه شهری بزرگ آمریکای جنوبی است که با جمعیت ۶٫۳ میلیون نفری ۶امین شهر بزرگ آمریکا و ۲۶امین شهر بزرگ جهان نیز به حساب می‌آید.
این شهر در تاریخ ۱ ژوئیه ۲۰۱۲ به عنوان یکی از مناظر فرهنگی میراث جهانی یونسکو با نام «ریو د ژانیرو: منظر کاریوکا در بین کوه و دریا» ...مشاهده کامل متن به ثبت رسیده است.
این شهر توریستی در کنار کوه‌های انبوه از جنگل و سواحل و خلیج‌های اقیانوس اطلس قرار گرفته‌است. شهر ریو دوژانیرو، میزبان بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ خواهد بود.
شهر ساحلی ریو دارای ۳ ساحل به نامهای ساحل کُپاکابانا، ایپانما و لِبلان است. این سواحل به بهشت موج‌سواران معروف هستند. در «سواحل آزاد» شناگران و موج‌سواران می‌توانند به صورت برهنه به شنا و گرفتن حمام آفتاب بپردازند.
قسمتی از معروفیت این سواحل مربوط به این قانون است.
اولین اروپائیان رسیده به خلیج گوانابارا، در تاریخ ۱ ژانویه ۱۵۰۲ به این منطقه قدم گذاشتند و به همین دلیل این منطقه را «ریو دو ژانیرو» به معنای رودخانهٔ ژانوبه نامگذاری کردند.
ریو دو ژانیرو نزدیک به دو قرن از ۱۷۶۳ تا ۱۸۱۵ میلادی در دوره استعمار پرتغالی‌ها، در سال‌های ۱۸۱۵ تا ۱۸۲۱ میلادی در دوره پادشاهی متحده پرتغال، برزیل و آلگارو و در نهایت در سال‌های ۱۸۲۲ تا۱۹۶۰ به عنوان پایتخت کشور برزیل بوده است که در سال ۱۹۶۰ برازیلیا به عنوان پایتخت برزیل انتخاب شد.تندیس مسیح در ۷۱۰ متری بالای کوه کورکووادو (corcovado) بزرگ‌ترین مجسمهٔ دنیا قرار دارد.
این مجسمه ۳۸ متر ارتفاع دارد که شمایل عیسی مسیح را با آغوش باز به تصویر کشیده است.

منبع:fa.wikipedia.org
تندیس مسیح

تندیس مسیح

مجسمه مسیح (به پرتغالی: Cristo Redentor) مجسمه مشهوری است که در برزیل در شهر ریو دوژانیرو قرار دارد که مجسمه مسیح منجی است. این مجسمه با ۳۹.۶ متر بلندی در سال ۱۹۲۶ و در ارتفاع ۷۱۰ متری نوک کوه کورکووادو ساخته شده است. مجسمه مذکور حالت ایستاده عیسی مسیح را در حالیکه دستان خود را کاملاً...

اطلاعات | نقشه
کوپاکابانا

کوپاکابانا

کوپاکابانا منطقه ای در جنوب ریو دوژانیرو است که به خاطر ساحل 4 کیلومتری خود، بسیار محبوب است. ساحل کوپاکابانا از خیابان پرینسسا ایزابل شروع و به پوستو سیکس خاتمه می‌یابد. در آن سوی کوپاکابانا دو ساحل کوچک، یکی داخل قلعه کوپاکابانا و دیگری بعد از آن، یعنی ساحل دیابو قرار دارد. ساحل آ...

اطلاعات | نقشه

بزرگ‌ترین جنگل شهری جهان

پارک ملی تیجوکا، بزرگ‌ترین جنگل شهری جهان در ریو دو ژانیرو می‌باشد که در سفر به ریودوژانیرو حتما باید سری به این پارک جنگلی بزرگ بزنید. شاید شناخته شده‌ترین و شاخص‌ترین نشانه از این جنگل که در کل دنیا شناخته شده است وجود مجسمه‌ی غول پیکر مسیح نجات دهنده در این پارک جنگلی است و قطعا کسی که به ریو سر می‌زند ... ادامه مطلب
بزرگ‌ترین جنگل شهری جهان

یکی از مشهورترین سواحل دنیا

ساحل کوباکاپانا یکی از مشهورترین سواحل دنیاست و ترکیبی از سنت، شکوه و جذابیت دارد. این ساحل که در راستای خیابان آتلانتیک واقع شده است، میزبان رویدادهای بزرگی همچون جام قهرمانی فوتبال و والیبال ساحلی بوده و کنسرت‌های فراوانی میلیون‌ها نفر را در این ساحل دور هم جمع کرده است.همچنین در شب سال نو، یکی از بزرگترین جشن‌های سال نو در این ساحل برگزار می‌شود. سنگفرش موجی شکل سیاه و سفید پیاده روی آن در دنیا مشهور است که از پیاده روهای لیسبون الهام گرفته شده است.
... ادامه مطلب
یکی از مشهورترین سواحل دنیا

کارناوال ریو دو ژانیرو

این کارناوال بهترین در نوع خود است و در واقع مادر همه‌ی کارناوال‌ها به حساب می‌آید و یک لیست از کارهایی که باید حداقل یک بار در زندگی، در این کارناوال انجام دهید وجود دارد. لباس‌های رنگارنگ و پر زرق و برق و بهترین حرکات رقص سامبا در مکانی که به همین منظور ساخته شده به نمایش در می‌آیند، در این مکان که ... ادامه مطلب
کارناوال ریو دو ژانیرو

اطلاعات بیشتر...