آب و هوا

توضیحات

ویرایش
اقلیم : گرم
شهرستان فاریاب جلگه ای سرسبز و حاصلخیز که دارای آب فراوان می‌باشد که جز 10 منطقه حاصلخیر در دنیا محسوب میشود .
شهرستان فاریاب شامل ۲ بخش و ۴ دهستان و به نامهای زیر است:
بخش مرکزی
دهستان کلاشگرد (مرکز دهستان: فاریاب)
دهستان مهروئیه (مرکز دهستان: مهروئیه پایین)
شهرها: فاریاب
بخش حور
دهستان ...مشاهده کامل متن حور (مرکز دهستان: حور پاسفید)
دهستان زهمکان (مرکز دهستان: زهمکان)
که دارای محصولات کشاورزی متنوع نظیر هندوانه ذرت ،خیار سبز ،گوجه ،پیاز ،خرما مرکبات و ... محصولات کشاورزی می‌باشد ارتفاع متوسط شهرستان فاریاب از سطح دریا ۶۴۰متر ومیزان بارندگی سالانه ان حدود۱۶۰میلیمتر است و پوشش گیاهی شهرستان فاریاب تقریبا متوسط ودرختان ودرختچه‌های اغلب شهرستان،کهور،کنار ،گز اسکنبیل و... می‌باشد.
از آنجای که استان کرمان از طرفی به استان هرمزگان واز سوی دیگر به سیستان وبلوچستان متصل است. فاریاب دارای اب هوای کاملامتفاوت و با اداب و رسومی منحصر به فرد باسایر نقاط استان کرمان می‌باشد .
قدمت تاریخی فاریاب برابر ی با قدمت جیرفت دارد ،شهر قدیم فاریاب به دلیل سیلابی بزرگی در زیر خاک مدفون شده است .
از مناظق گردشگری این شهرستان میتوان به دشت سرسبز گل بابونه روستای مقرب "دشت دمیل "، جنگل مهروییه و تنگ میش پدام و روستای زهمکان اشاره کرد.
این شهرستان دارای آب هوای کاملا متفاوت نسبت به سایرشهرستانهای جنوب استان کرمان می‌باشد ، در فصل تابستان هوا نسبتا گرمی احساس می‌شود . اما درشهرستانهای اطراف هوای خیلی گرمی حاکم میشود .
و در فصل بهار هوای کاملا معتدل که سبز همه جا را سبره پوش می‌کند بخصوص دشت دمیل آن بسیار سرسبزمی شود که با رویش انواع گیا هان داروی که طراوت خاصی به این منطقه می‌دهد.
باعث جذب بسیاری از مسافران می‌شود این دشت مربوط به دهکده "مقرب" که حدود ده کیلومتری شهرستان فاریاب قرار دارد. این شهرستان داری منابع با ارزش از جمله کرومیت و....می باشد .از لحاظ اقتصادی بیشتر مردم این منطقه کشاورز و دامدار هستند .ومحصولاتی نظیر:گندم،ذرت،هندوانه و...راهرساله باکیفیت خیلی خوب روانه بازار‌های مختلف میکنند. و همجنین دارای مرکباتی نظیر پرتقال،لیمو ،نارنگی و...می باشد. پتانسیلهای واقعا خوبی در این شهرستان وجود دارد امیدوارم وازمسولئین امر هم نگاه عمیق‌تری به این منطقه کنند. مردم بسیار خون گرم ونجیب متعهد این منطقه در جند سال اخیر با مشکلات بسیاری مواجه شدند .
یکی از مهمترین محصولات باغی شهرستان فاریاب خرما می‌باشد که سالانه بالغ بر 10 هزار تن ازباغات این شهرستان برداشت می‌شود .
منبع :http://faryabnews.blogfa.com/
http://kermangasht3000.blogfa.com/

نظر شما درباره فاریاب

برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید