آب و هوا

توضیحات

ویرایش
اقلیم : گرم
شهرستان رودبار جنوب در جنوب شرقی استان کرمان قرارگرفته است که ازجنوب با قلعه گنج و از غرب با کهنوج از شمال با بم وعنبراباد ازشرق با استان سیستان وبلوچستان همسایه است.
مساحت این شهرستان13200کیلومتر مربع می‌باشد و مرکز آن شهر رودبار است. جمعیت این شهرستان در ...مشاهده کامل متن سال۱۳۹۰، برابر با۱۱۰۰۰۰ نفر بوده‌است.
شهرستان رودبار در منتهی الیه جنوب استان کرمان و هم مرز با استان سیستان بلوچستان واقع گردیده است فاصله آن تا مرکز استان۳۲۵کیلومتر است این شهرستان داری دو بخش مرکزی جازموریان و چهار دهستان ...رودبار..نهضت آباد..جازموریان..کوهستان...می باشد.جمعیت این شهرستان بالغ بر۸۷۵۹۴و مساحت۱۳۲۰۰کیلومتر مربع است.این شهرستان در سال۱۳۸۴از شهرستان کهنوج جدا شد)
شهرستان رودبار جنوب یکی دارای قدیمیترین تمدن‌های بشری است که در امتداد حدود 400 کیلومتر از رودهلیل شکل گرفته که60کیلومتر آن درجیرفت(عنبرآباد)وبقه آن در رودباربوده که تا نزدیکی شهرسوخته درسیستان کشیده می‌شود تپه‌های تاریخی زیادی از این تمدن درمحل امروزی شهر رودبار وجود دارد که محل سکونت قوم آرتا بوده است و برای معرفی بیشترآن نیاز به کاوش‌های طولانی مدت باستان شناسی دراین منطقه است.
منبع :http://www.irancities.ir/
http://portal2.moi.ir/
http://aliliavaly.persianblog.ir
دریاچه جازموریان ( هامون جازموریان )

دریاچه جازموری...

هامون جازموریان، یک فرونشست زمین‎ساختی جوان در 150 کیلومتری باختر ایرانشهر است که ارتفاع آن از سطح دریای آزاد 350 متر می‎باشد. وسعت این هامون در فصول پرباران، 3300 کیلومترمربع است و به دلیل شرایط اقلیمی ویژه، در بیشتر مواقع سال، بخش اعظم آن به کفه نمکی وکفه‎های رسی تبدیل می‎شود. باتلاق ...

اطلاعات | نقشه

شهرستان رودبار جنوب / برداشت چای ترش

خواص چای ترش:
نـوشـیـدنـی ایـن گیاه کاهش‌دهنده فشار خون، خـنـک‌کـنـنـده بـدن، رقـیـق و تـصـفـیـه‌کـنـنده خون، کـنترل‌کننده کلسترول خون، اختلالات کبدی و صفرایی و همچنین آرام بخشی مناسب می‌باشد و برعکس چای که باعث دفع آهن می‌شود چای ترش خود یکی از منابع غنی آهن به شمار می‌آید.
طریقه مصرف چای ترش:
افرادی ... ادامه مطلب
شهرستان رودبار جنوب / برداشت چای ترش

اطلاعات بیشتر...